Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše zasoupení na výstavě dne 23.9.2017

8. 10. 2017

Poprvé jsme si mohli vychutnat tu radost společně B. Potůček a Martin Potůček (doufám, že ne naposledy) ! yes

img_3172.jpg

Letos již podruhé jsme se sešli na našem výstavišti v Podbořanech, tentokrát naše tradiční podzimní výstava připadla na 23.9. a naše společenství jsme opět nereprezentovali se 100% účastí. Už se to stává tradicí. Naše barvy zde zastupovali otec a syn Potůčkovi, kteří zde předvedli jak holubi, tak Martin i slepice. V konkurenci 106ks holubů od 10 chovatelů a též 10 plemen jsme si nevedli špatně a letos poprvé jsme se mohli se synem radovat z tak zvaného „DOUBLE“, kdy syn Martin konečně po delším čekání doslova urval pohár na své stříbřité sedlaté. Jeho radost neznala mezí byť si hrál na to jaký je tvrďák ale fotografie při, resp. po přebrání poháru hovoří za vše. Což dokládám.

kamarád Pavel Rabas předává Martinovi P. jeho premiérový pohár. yes

cc-za-holubi-pr.-m.-potucek--73-.jpg

Vystavili jsme spolu 13ks holubů, protože mi vypadla jedna chebská straka díky totálnímu rozpeření. Syn Martin vystavil 4ks českých staváků stříbřitých sedlatých. Já vystavil 6ks českých staváků červených sedlatých a 3ks chebských strak. Nutno podotknout, že tito holubi zde u nás už asi na výstavách nebudou k vidění, protože jsem se rozhodl s jejich chovem skončit. Což bylo zprvu sice bolestivé, ale důvody které mně k tomu vedli jsou víc než logické. Zde už jsem ze sebe více vydat nemohl, energii kterou jsem do toho vložil a nemalé finanční prostředky zmizely v nenávratno, ale těch 7 let s nimi nelituji. Dá se říci, že mně asi položil nezájem chovatelů o toto zajímavé ale neustálené plemeno. Pořád jsem něčemu věřil, v něco doufal, ale spíše jsem jen celou dobu snil.

Co se týče slepic, zde se Martinovi bodovat nepovedlo, ale naši výborní přátelé nás zastoupili, především kamarád Zdeněk Laštovka z Mašťova opět uspěl s českými strakáči a 95b na jeho mladíka českého strakáče černého bylo velmi potěšující a myslím, že i mírně povzbuzující. Velmi překvapil kamarád Honza Vagner, který vystavoval své odchovy na domácí půdě premiérově a hned si odnesl jeden pohár na jeho moravské modré a dva poháry na rakovnické kotrláky.

kamarád Jan Vagner a Klárka Ježková (Honzy dlouholetá přítelkyně) heart

j.-vagner-a-pritelkyne-klara-jezkova.jpg

A když už jsem úplně odbočil nemůžu nezmínit kamarády Josefa Särköziho a jeho dva poháry na českého staváka modrého sedlatého a ostravskou bagdetu, stejně tak př. Josefa Voleského který opět předvedl špičkové moravské pštrosi a získal na ně pohár a kamaráda Pavla Rabase který bral hned 4 poháry v sekci drůbež. Tímto deklaruji, že naši chovatelé ZO ČSCH Podbořany jsou schopní a ti co patří mezi aktivní členy, mají ve svých chovech vždy co nabídnout. Za což jim velmi děkuji a vážím si jejich práce.

kamarád Zdeněk Laštovka a Eliška Laštovková heartzdenek-s-dcerou-eliskou-a-viteznym-1-0-csc--90-.jpg

Martin se svým svěřencem

stribrny-sedlaty--83-.jpg

kamarád Josef Särközi s modrým sedlatýmpodborany-23.9.2017--52--.jpg

přítel Josef Voleský přebírá pohár z rukou př. B. Potůčka

pr.-josef-volesky-a-b.p..jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář