Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návšteva na Stochově

12. 1. 2016

    Moje maličkost a Květek Trpík před jeho maličkým komoráčkem

bohous-potucek-a-kveta-trpik.jpgJe  9.1.2016 a počasí je jak na houpačce. Po vzájemné domluvě vyrážím s kamarádem do 60km vzdáleného městečka s názvem Stochov. Zde se od kruhového objezdu nechám navigovat kamarádem, holubářem tělem i duší až k němu před rodinný dům na adresu ve dvojdomkách. Telefon dávám od ucha, až v momentě kdy jedeme jeho ulicí a prakticky na sebe hledíme. Vzájemný pozdrav a úsměvy mluví za vše. Na místě si podávám ruku s přítelem Květou Trpíkem.

Má návštěva má své opodstatnění, Květek mi nabídl možnost odvozu jeho červených sedlatých staváků, kteří se mohli stát posilou mého chovu. Nakonec jsem si vybral z jeho holubů pro svůj chov ,,pouze" 1,2. Původně jsem s kamarádem dorazil na chvíli, ale z malé chvíle se stala návštěva o délce 2 - 2,5h, které jsme strávili společnými debatami o českém stavákovi.

Květek býval vynikajícím chovatelem Norvičských voláčů, ale to bylo ještě v době, kdy bydlel na Moravě. Když nám ukázal skříň s jeho úspěchy a krásnou sošku Norviče se dřeva, srdce zaplesalo a říkám si, kolik už toho s holubi musí mít za sebou. Jeho hlavní doménou jsou stříbrní sedlatí, na které získal na speciální výstavě českého staváka v Kolíně – Štítarech ve dnech 11. – 13.12.2015 speciální chov. Je členem naší severočeské pobočky za což jsem moc rád.

Mám li ho hodnotit, tak za poslední rok udělal se svými staváky veliký kus práce a jsem přesvědčený, že bude neskutečným přínosem v chovu stříbrných sedlatých. Jeho holubářská odbornost je na vysoké úrovni, byť jak sám říká, se staváky se teprve učí. Skromnost na de vše? Mohu říci, že jsem dlouho neviděl takto temperamentní holubi, kdy jsem si myslel, že po vypuštění z jeho malého komoráčku rozbijí lavice, zavěšené budníky a borovice, které jsou součástí malého dvorku.

Neustále mají křídla seplá a orlují jako o život. Na škodu bezesporu je to, že Květa nemá možnost většího chovatelského zařízení. Tohle mě velmi mrzí, protože Květek je holubář s velkým srdcem pro staváka. A toto je věc, která jak jsem vypozoroval, ho velmi brzdí a určitě i mrzí. Na druhou stranu je skromný a vděčný zato, že podporuje našeho českého staváka. Věřím, že kdyby měl tu možnost, tak má daleko více párů než oněch 12 párů stříbrných sedlatých. Holubi má opravdu kvalitní, je jasné, že tam má jak dělníky, tak opravdu velmi nadprůměrné holubi. Ale takto to máme doma na holubníku každý.  

Já jsem měl radost z velmi hezky stráveného dopoledne s příjemným povídáním a ukázkou jeho holubů. Také jsem si nafotil nějaké fotky na stránky naší pobočky a tak návštěva plně splnila svůj účel. Květkovi bych tímto rád poděkoval a budu se těšit na společnou návštěvu v některém letním měsíci. Na Stochově bylo krásně a pocestě domů jsem si promítal jeho stříbrné sedlaté a pociťoval teplo u srdíčka. Květku díky.....yeskvetoslav-trpik--33-.jpg

     jeden z j Květka chovných 1,0 velmi temperamentní holub

kvetoslav-trpik--46-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

             0,1 modrá sedlatá, velká štramanda a stále se předvádějícíkvetoslav-trpik--49-.jpg   neustále orlování Květka holubů nešlo přehlédnout chovný 1,0

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář