Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

 

Vítejte u nás v knize návštěv, děkujeme za slušnou diskusi a přátelská gesta nejen našich kamarádů a přátel. Rádi uvítáme i připomínky a podněty s náměty na různá témata.  heart

-------------------------------------------------------------

img_1481.jpg

Chovatelé s velkým heart       Zdeněk - Klárka - Honza

 

img_7621.jpg

Suprová 0.1 čs stříbrná sedlatá

 

img_8463---kopie.jpg

 

img_8461---kopie.jpg

Nádherná bysta české lysky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vzkříšení

(Zdeněk Laštovka, 18. 5. 2013 11:07)

Hošani,
tlačíte na chovatelskou "pilu" s citem.Nutíte mne živě vzpomínat na nehynoucí um českých šlechtitelů. Poslední léta jsem přestával věřit v kvalitní posun barevných variet Českých strakáčů. To až do chvíle, než jsem uviděl žlutobílou kolekci S.Dariuse v Kolíně 2012 a Vaše poschovávané modráčky, štěpitelné čerňáčky alá "Dřevikovák" a čerstvé střípky madagaskarů, vše viz. Vaše prima dokumentace na těchto stránkách . Pan Hrdina ze Ždánic by se radostí rozplýval!
Díky.
Ať se Vám dál daří na poli "srstnatém" i "pernatém".
A nezapomeňte si své perly dál schovávat.
zdeněk

Re: Vzkříšení

(Bohuslav Potůček, 18. 5. 2013 15:10)

Nó hezký.
Ty nám zase dáváš.Nevím co napsat ale vím jistě že když poslouchám tvé vyprávění o legendách,chovatelích Č.strakáčů tak je to vždy velmi procítěné a velmi upřímné.Je to skoro jako by tu ta doba stále byla.Vždy když dorazím domů se zasním.A přál bych si aspoň na chvíli dostat se do 70 - 90 let.Mezi všechny ty Báry,Dřevíkovské,Mareše,Švejdy,Panchártky,Soukupy,Hrdiny,Pokorný atd.Tu dobu bych chtěl osobně zažít protože právě v této době se určitě strakáčům dařilo a byli jiní než dnes.Vidím to z dochovaných fotek v různých časopisech,z tvého vyprávění.Tenkrát to byl králík se 4kg a i více.Dnes se o ně snažíme ale myslím že to bude trvat protože jak všichni víme z velkého malého uděláme rychle ale opačně je to složitější a trnitější cesta.Ta bude bolet,bolet toho kdo si bude říkat pravdu.Protože narovnat našeho strakáče je momentálně běh na dlouhou trať.Běh zdraví prospívající a hlavně kdo jiný než NÁŠ Český strakáč (perla našich králíkáren) si tuto naší pozornost zaslouží.Nemyslíš?Tak že vše nej těm,kdo mají v srdci Č.strakáče a Č.staváky.
Ahoj Bohouš a Martin

kanón

(Zdeněk Laštovka, 5. 4. 2013 6:43)

Tos mě dorazil Bohúši, foto č.60 červený sedlatý je supr.
To je neskutečný kanón.
Jen tak dál.
Kvalitní červení sedlatí do Podkrušnohoří vždy patřili.
Koukej už vystavovat sakra!
čao
zdeněk

Re: kanón

(Bohuslav Potůček, 7. 4. 2013 23:56)

Ahoj Zdeňku.
Chtělo by to více takových holubů,to je mi nad míru jasné!No věřím že letošní podzim už se mně i kluka bude týkat co by do výstavnictví.Budeme proto dělat maximum,prakticky už ho děláme.A pokud se k nám přikloní i to pomyslné štěstíčko mělo by to dopadnout.Už jen zkrze Martínka to musí vyjít bo ten je už nažhavenej a nemůže se dočkat.Našim svěřencům věřím,jinak bych je tady neměl a nekrmil!Na to mně velmi dobře znáš.Takže vzhlížím k lepším zítřkům.
Tleskotu křídel zdar Bohouš

Podrav z Vysočiny všem do Mašťova

(Slávek, 16. 3. 2013 20:45)

Tak čau kluci doufám, že se daří a že už jsi zdráv Bohouši. Viděl jsem moje foto mezi staváčkářema a chov. Chebských strak. Tak to abych od Pepi něco přivezl, mám zde volno, kotrláci včera odcestovali. To je poslední novinka. Moc se neohřáli-co? V týdnu napíšu.
Tak čau kluci Potůčkovi.
S.S.

Re: Podrav z Vysočiny všem do Mašťova

(Bohuslav Potůček, 16. 3. 2013 22:57)

Ahoj Slávku.
Konečně jsi se rozhodl jít správným směrem.Přesně i já si myslím že ti bělokosy na tvém dvoře by byli velkou ozdobou.Jinak koukám puclíci byli rychle vyexpedovaní.Já se nemůžu zbavit toho kašílku,pěkně mně to honí a celá dovolená přišla vniveč.Nevadí hlavně že holubaříme.Takže zdravím na Vysočinu a budu se těšit.Zdraví tě kluci PotůčkoviPrezentace

(Zdeněk Laštovka, 8. 3. 2013 6:44)

Ta prezentace chovu pana Štolce se ti Bohúši, dle mého mínění, moc povedla.
Jen tak dál.
zdeněk

změna - sdělení

(Bohuslav Potůček, 26. 2. 2013 11:46)

Přátelé určitě jste zaznamenali změnu v oblasti fotoalba.Holuby budeme dělat na plno já a můj syn,zatímco bratr se bude plně věnovat své drůbeži.To znamená že červení bělokosy přecházejí ke mně a žlutí sedlatí k synovi.Brácha se bude věnovat vodní a hrabavé drůbeži.Především českým zlatým kropenkám.Ty ho totálně pohltiti.Jsem rád že to u nás bude takto pestré.Já jsem odjakživa hlavně holubář a zde si libuji,navíc strakáči mi jsou další láskou.Syn miluje strakáče a lebedí si se staváky.Bratr se shlédl v drůbeži.Takže naše společenství je velmi pestré.Zdraví vás všechny kluci Potůčkovi

Pozdrav z Vysočiny

(Slávek, 7. 2. 2013 22:59)

Pěkně se Vám to kluci rozrůstá, to si můžete udělat výstavu v Mašťově. Dneska jsem byl u Pepy Š. měl puštěné červ. bělokosy to byl rachod.
Moji kotrláci taky pěkně bouchaj a na to že jsou mladý tak i slušně válí.
Budu kroužkovat první holoubata u pštrosů Pepa už má holoubat já vím stavák je stavák.
Tak čau kluci.
S.S.

Re: Pozdrav z Vysočiny

(Bohuslav Potůček, 11. 2. 2013 12:48)

Ahoj Slávku.
Děkujeme za pozdrav z Vysočiny.Máš pravdu.Brácha se strašně kousl do drůbeže a pokud vše vyjde tak to dopadne tak jak jsem ti napsal.Jinak máme s klukem už 20 párů po hromadě a ti už létají venku,takže ještě 15 párů a je hotovo.Zítra až přijedu z noční tak vypustím další páry ven.Je to opravdu fičák.Zdravíme na Vysočinu.Ahoj kluci Potůčkovi

Pokárání

(Slávek, 2. 1. 2013 21:43)

Kluci Potůčkovi té chváli na můj účet bylo nějak moc !!!
Tak až příště přijedete na Vysočinu tak Vás tak utahám po chovatelských návštěvách,že se měsíc nehnete a to Vás pak nenapadne mě tak přechvalovat. přesto se těším za týden na setkání v Lysé.
Ahoj S.S.

Re: Pokárání

(Bohuslav Potůček, 2. 1. 2013 23:59)

Slávku.
Chváli na dobré lidi není nikdy dost!A ty mezi ně beze sporu patříš,stejně jako náš kamarád Zdeněk.To co píši o našem setkání,o tobě a vaší krásné Vysočině je na místě.Tak a teď mi zase dáš co proto,stejně jako Zdeněk mně vždy vyhubuje když si dovolím o něm napsat něco pozitivního.Jsem velmi potěšen že jsi mi tady konečně zanechal nesmazatelnou stopu.Vím že se nezlobíš!V tom jste se Zdeňkem stejní.Ale spražit mně musíte.To chápu a je to tak správné.Navíc vím kakaráde že to myslíš v legraci.Vlastně vy oba.Jste takový dobří přátelé.Takže na léto se těšíme velmi ale obávám se že jeden den u tebe nám nestačí nato co bys nám chtěl ukázat.Takže si seženu menší stan protože my máme moc veliký a požádáme tě s Martinem o kousek pozemku na jednu noc abychom s tebou mohly lítat po tvých přátelích dny dva.Né,takto bychom tě otravovat nemohly.Děkujeme za pokárání.Je to milé.Ahoj Bohouš s Martinem

ČeskýStavák.cz

(Milan Růžička, 20. 12. 2012 16:08)

Děkuji za ohodnocení stránek CeskyStavak.cz v odkazech :-)

Jakmile se k tomu dostanu, umístím na svém webu i odkaz na vaše stránky.

Přeji hezké svátky ...

Re: ČeskýStavák.cz

(Bohuslav Potůček, 20. 12. 2012 22:44)

Milane moc vám děkujeme.Vaše stránky jsou opravdu udělané ve velmi špičkové kvalitě,vzhledově ani nemluvím a věřím že budou ještě lepší jak slibujete.A hlavně jsou jen o českém stavákovi a věcech s ním spojených.Zato vám moc děkuji.Rád se k nim vracím a jsem stálým návštěvníkem.Takže věřím že budete i nadále pokračovat v perfektní propagaci č.staváka.S pozdravem Bohouš,Jan a Martin Potůčkovi.
Jinak přejeme krásné prožití svátků vánočních.

Horská túra

(Zdeněk Laštovka, 15. 11. 2012 17:52)

Hoši, stoupáte zdatně na strakáčkářský Mount Everest. Nemohu vás ale zatím chválit. Chybí výstavní prezentace, co vy na to?
Vím, že jsem otravnej, ale já to jinak neumím.
Tlačte na pilu dál a nenechte se vodraditˇ "vrtákama" jako jsem já.
Brzy si zase k vám přijdu šmáknout, pokud mne nevyhodíte za flígr.
Chovům českým a hezkým zdar.
zdeněk

Re: Horská túra

(Bohuslav Potůček, 19. 11. 2012 10:17)

Rádi bychom tam někdy časem vystoupali pokud to tak vidíš.Snad nám konečně začne štěstí přát když se snažíme jít mu naproti.Myslím že tím poslední rok žijeme a každý byť jen drápek něčeho povedeného nám dělá neskonalou radost.Drží nás to u našich národních perel,kterými strakáči bezesporu jsou.Snad už se nám ta kombinace láska k zvířeti + zvíře na prvním místě začne vyplácet a vracet.Myslím si že smůly jsem mněl v chovatelském životě až až a je na čase vzhlížet v lepší zítřky.Tlačit na pilu nepřestaneme.!!!To ti mížu slíbit za nás oba.Výstavy by se nás mněli týkat už v nadcházejícím ročníku ale nepředbíhejme.Ceníme si toho že tady u nás máme takového odborníka,pamnětníka ale především šlechtitele co se českého strakáče týče.!!!Hlavně si ceníme tvé upřímnosti která nás posílá zase o malinkatý schůdek víše do patra ještě stále pro nás dosti vysoké budovy.Věř mi,že mi tu budovu budeme chtít vyšlápnout až na její samostatný vrchol ať to trvá jak dlouho chce.Vybrousit náš národní klenot do čistého a jasného diamantu bude ještě nějakou chvíli trvat.Ale o to by to potom mnělo být krásnější a slastnější v pocitu štěstí a blaha.Nemyslíš Zdeňku?Takže chovům českým a hlavně hezkým jednou pro vždy zdar.
Bohouš s Martinem

m

(Miloš, 10. 9. 2012 22:36)

Ahoj,
včera mi přišla tvá sms, ale vyvážíme pořád obilí, tak jsem nestih reagovat. Mám další dva ročníky Svět zvířat 1905 a 1911. Zas další info z historie. Včera jsem byl u Standy Rumplíka a byl jsem z něho, tak nadšenej, že jsem při cestě zpátky předjel policejního passáta. platil jsem sice pokutu, ale pomohlo mi, že vzali argument, že se mi vařili holubi v kufru v tom hicu. Nechtěli tomu vůbec věřit, když se na ně usmívalo 80 staváku :-). Měj se a těšim se až pokecáme. Jinak všechny zdravím ahoj Miloš.

reportáže

(Zdeněk Laštovka, 26. 8. 2012 8:07)

Bombové fotostudio. Jen tak dál. Je u vás mnohem lepší pokoukáníčko než v televizi. Moje stránky jsou proti vašim hadr.
čiňte se dál.
čus zdeněk

Re: reportáže

(Bohuslav Potůček, 27. 8. 2012 21:30)

Takže kamaráde.Co ti mám říci na tvou chválu?Jsme rádi že tě bavíme ale na tvých stránkách jsou prezentovány velmi kvalitní zvířata.Navíc pouze tvoje a z tvé dílny.Není až tak pravda že nejsou tak kvalitní (myslím ty stránky).Právě naopak!Jó a abych nezapoměl moc hezké fotky Elišky.Velmi výstižné.Myslím že právě ona Eliška,bude tou pomyslnou chovatelkou ve vaší rodině a ponese dál tu chovatelsou pochodeň.Už teď se velmi těším až bude o 2-3 roky starší a bude s námi jezdit jako nejmladší člen naší posádky na výstavy a učit se z řad chovatelů.Lépe řečeno od nás.Co ty na to?Já osobně jí velmi věřím a vydím v ní ten obrovský potenciál který v sobě má.Dávej bacha Zdeňku.Má výhodu v tom že ty jí dokážeš ukázat směr kterým se může vydat.A na to si já počkám!

Re: Re: reportáže

(Zdeněk Laštovka, 29. 8. 2012 21:17)

Uvidíme . Pravdou je, že naša Eliša je živel. Když zlobí, jsou v ohrožení zvířátka, když nezlobí, je špatně mě. Takže bůh suď a buď jak buď, hlavně, že jsme obklopeni dvory selskými s živočichy českými.
Chovům zdar, depresím zmar.